Kredki dla malucha

Pierwsze lata życia to czas, kiedy dziecko uczy się dosłownie wszystkiego o swoim najbliższym otoczeniu: poznaje swój dom, jego sąsiedztwo, zaczyna rozpoznawać dźwięki i kolory. Prędzej czy później nadchodzi moment, kiedy matka bądź ojciec decydują się na zakup pierwszego bloku i kredek, dzięki którym ich pociecha może zacząć wyrażać się artystycznie. Wbrew pozorom jest to bardzo istotna chwila, zadecyduje bowiem o tym, czy dziecko polubi kontakt z przyborami do rysowania, czy zaczną mu się one kojarzyć zdecydowanie negatywnie.

Jakie kredki kupić?

Na rynku można dzisiaj znaleźć ogromny wybór kredek ołówkowych w rozmaitych rodzajach i kolorach. Kredki świecowe nadają się idealnie do wypełniania większych powierzchni, kredki ołówkowe z kolei sprawdzą się w trakcie rysowania precyzyjnych kształtów. Zaletą kredek akwarelowych są natomiast ich spore możliwości łączenia zalet zwykłych kredek z farbami akwarelowymi – wystarczy „połaskotać” rysunek pędzelkiem! W każdych okolicznościach sprawdzą się świecowe, akwarelowe lub ołówkowe kredki ze sklepu online.

Oprócz samego rodzaju kredek liczy się jeszcze ich twardość bądź miękkość. Wszystko zależy tutaj od typu grafitu. Kredki miękkie zostawiają na papierze wyraźniejszy ślad, a rysowanie nimi wymaga użycia mniejszej siły – z tego powodu są kochane przez najmłodsze dzieci. Te nieco starsze mogą woleć posługiwać się kredkami twardymi – rysują one bardziej precyzyjnie, zostawiając cienki ślad.