Kredki akwarelowe zamiast farb? Czemu nie!

Kredki akwarelowe wciąż są mało znane poza środowiskiem artystów. Dodatkowo dla wielu osób są one bez porównania gorsze od farb akwarelowych. Faktem jest jednak, że kredki wodne są wspaniałą alternatywą dla początkujących rysowników, a także dzieci.

Sposób używania

Sposób, w jaki używa się kredek akwarelowych, jest bardzo prosty. Najpierw nakłada się kolor w tradycyjny sposób, a potem zwilża kredkę za pomocą pędzelka namoczonego w wodzie. Jedynym, o czym trzeba pamiętać, jest to, aby „kolorować” wodą tylko jeden kolor jednocześnie. W przeciwnym wypadku mogą się one zmieszać, tworząc nieestetyczne zacieki. Dodatkowo kredek wodnych można używać tak samo jak klasycznych kredek, czyli bez użycia wody. Mają bardzo intensywne kolory i miękkie rysiki, co czyni je odpowiednimi dla dzieci.

Kredki a farby akwarelowe

Prawdą jest, że farby akwarelowe dają dużo więcej możliwości. Przede wszystkim jest to możliwość mieszania kolorów, której nie dają kredki albo przynajmniej nie jest to tak proste. Mimo to stanowią one świetną osobę dla osób, które zwyczajnie nie mają doświadczenia w malowaniu farbami. Sposób użycia kredek wodnych jest bardzo prosty i poradzi sobie z tym także dziecko, czego nie można powiedzieć o farbach. Warto się więc bliżej przyjrzeć tej atrakcyjnej technice malarskiej nie tylko dla początkujących.