Jakie kredki są najlepsze dla dzieci?

Kiedy dziecko zaczyna interesować się już rysowaniem i kolorowaniem, ważne jest, aby rodzice wybrali odpowiednie kredki. Najważniejsze jest, aby były one nietoksyczne, lecz na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę gdy przeglądamy sklep online lub stacjonarne wystawy?

Kredki świecowe – warto?

Kredki świecowe są często wybierane ze względu na niski koszt i bajkowe motywy. Popularne świecówki są jednak dość słabym wyborem, gdyż w niedoświadczonych rączkach dziecka szybko się łamią i powodują frustrację malucha.

Kredki Bambino – faworyt rodziców!

Są to jedne z najpopularniejszych kredek, wybieranych dla małych dzieci. Nie łamią się i bardzo łatwo nakłada się je na papier. Dzięki odpowiedniej grubości, bardzo wygodnie trzyma się je dziecku w dłoni. Kredki Bambino (https://szkolnezakupy.pl/Artykuly-szkolne/Wyposazenie-ucznia/kredki/kredki-bambino) są najlepszym wyborem na pierwsze przybory do kolorowania.

Kredki bezdrzewne – hit czy nie?

Kredki bezdrzewne pojawiły się na rynku lata temu i do dziś królują w piórnikach. Kredki te nie łamią się tak łatwo jak zwykłe, lecz tworzywo sztuczne jest zdecydowanie mniej ekologiczne od klasycznych, drewnianych kredek.

Zwykłe, tanie kredki z kiosku

Często są kupowane małym dzieciom, lecz bardzo łatwo łamią się i kruszą już wewnątrz osłonek. Ponadto, często ich kolory są mało intensywne i trudno nakłada się je na papier. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest kupienie mniejszego, ale wygodniejszego kompletu droższych kredek.