Jak wybrać zeszyt Oxford idealny dla siebie?

Zeszyty szkolne Oxford zna praktycznie każdy. Dość charakterystyczne, wykonane w klasycznym, uniwersyteckim stylu, jednak zawierające w sobie nutę nostalgii barwnych lat 60. i 70. Produkowane są one bowiem w różnych barwach – od klasycznej czerni, po mocny, silny żółty.

Wybór zeszytu szkolnego

Generalnie najczęściej kupujemy jednak dość zwykłe zeszyty szkolne. Choć bowiem zeszyty Oxford zazwyczaj większości z nas się bardzo podobają, to jednak są dość kosztowne i gdybyśmy mieli za każdym razem je kupować, to trochę sporo by nas to wyniosło. Dlatego też często kupujemy taki specjalny zeszyt Oxford tylko do jakiegoś wybranego przedmiotu na studiach, na specjalne zapiski itp. Pozostaje jednak zasadnicza kwestia, a mianowicie, jak dobrać takie zeszyty szkolne Oxford do siebie?

1) kolor

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kolor zeszytu Oxford. Najważniejsze jest to, żeby pasował on w jakiś sposób do nas samych, do naszej osobowości albo też do naszego stosunku do tego danego przedmiotu. Dzięki temu będzie nam się łatwo z niego uczyć.

2) rozmiar

Oczywiście duże znaczenie mają także wymiary takiego zeszytu Oxford. Niektórzy bowiem preferują pisanie w małych, inny w dużych kajecikach. Nie warto sugerować się tu jakimiś ogólnymi radami – weźmy po prostu taki rozmiar, jaki lubimy.

3) styl wykonania

Zeszyty Oxford mogą być jeszcze dość klasycznie zszywane albo też mogą mieć formę kołonotatników. Tu postępujemy jak wyżej – kołonotatniki na pewno będą droższe i cięższe, jednak z drugiej strony wygodniej się w nich pisze.